Time | Event | Details |
---|---|---|
9:30am | Bus Info Leaves:
6:00am
| vs. Multiple Schools.. |
4:00pm | vs. Lincoln North Star | |
4:00pm | Bus Info Leaves:
--
| vs. Lincoln North Star |
4:30pm | Bus Info Leaves:
12:30pm
(Rescheduled from 03-22-21) | vs. Columbus Discoverers |
5:00pm |
(Cancelled) | vs. Lincoln Northeast |
5:00pm |
(Cancelled) | vs. Omaha Skutt Catholic |
5:00pm |
(Cancelled) | vs. Lincoln Northeast |
5:00pm |
(Date changed from 04-15-21) | vs. Omaha Skutt Catholic |
6:30pm | vs. Lincoln Northeast | |
6:30pm | Bus Info Leaves:
12:30pm
(Rescheduled from 03-22-21) | vs. Columbus Discoverers |
Time | Event | Details |
---|---|---|
1:00pm | vs. Multiple Schools..
@ Beechner Field/Scott Track (LH)
| |
1:00 Field Events; 2:30 Running Events | ||
4:00pm- 7:00pm | ||
4:00pm | Bus Info Leaves:
--
| vs. Lincoln Southeast |
4:00pm | vs. Lincoln Pius X | |
4:00pm | Bus Info Leaves:
--
| vs. Lincoln Pius X |
4:30pm | vs. Lincoln High | |
5:00pm | vs. Lincoln Northeast | |
5:00pm | vs. Lincoln Northeast | |
6:30pm | vs. Lincoln High | |
6:30pm |
(Postponed) | vs. Lincoln Northeast |
Time | Event | Details |
---|---|---|
2:00pm | Bus Info Leaves:
12:00pm
(Rescheduled from 04-08-21) | vs. Multiple Schools.. |
3:00pm | vs. Multiple Schools.. | |
4:30pm | vs. Lincoln Pius X | |
4:30pm | Bus Info Leaves:
2:00pm
| vs. Creighton Prep |
5:00pm |
(Rescheduled from 03-22-21) | vs. Lincoln Southeast |
6:00pm | vs. Lincoln Northeast | |
7:30pm |
(Cancelled) | vs. Lincoln Northeast |
Time | Event | Details |
---|---|---|
9:00am | vs. York | |
12:00pm | vs. Multiple Schools..
@ TBD
Thursday, April 15th @ Den Hartog (Host=LNS) Game A - 12:00 pm=#8-Kearney vs. #9-LNS Game E - 3:00pm=#1-LE vs. Winner of Game A (#8 vs. #9) Game I- 6:00 pm=First Highest Seeded Team Loser From 1st Round vs. Second Highest Seeded Team Loser From 1st Round Thursday, April 15th @ Sherman (Host=LNE) Game B - 12:00pm #5-Columbus vs. #12-LNE Game F - 3:00pm=#4-Pius X vs. Winner of Game B (#5 vs. #12) Game J- 6:00 pm=Third Highest Seeded Team Loser From 1st Round vs. Fourth Highest Seeded Team Loser From 1st Round Thursd ay, April 15th @ Densmore 1 (Host=LSE) Game C - 12:00pm=#6-LSE vs. #11-Norfolk Game G - 3:00pm=#3-LSW vs. Winner of Game C (#6 vs. #11) Thursd ay, April 15th @ Densmore 2 (Host=LSE) Game D - 12:00pm #7-GISH vs. #10-LH Game H - 3:00pm #2-Bergan vs. Winner of Game D (#7 vs. #10) Friday, April 12th @ Den Hartog (Host=LSE) Game K - 12:00pm=Winner of Game E vs. Winner of Game F Game L -- 3:00pm=Winner of Game G vs. Winner of Game H Game M --6:00pm=Winner of Game K vs. Winner of Game L 3:00 - LSW vs Winner of LSE/Norfolk - Densmore 1 | |
Thursday, April 15th @ Den Hartog (Host=LNS) Game A - 12:00 pm=#8-Kearney vs. #9-LNS Game E - 3:00pm=#1-LE vs. Winner of Game A (#8 vs. #9) Game I- 6:00 pm=First Highest Seeded Team Loser From 1st Round vs. Second Highest Seeded Team Loser From 1st Round Thursday, April 15th @ Sherman (Host=LNE) Game B - 12:00pm #5-Columbus vs. #12-LNE Game F - 3:00pm=#4-Pius X vs. Winner of Game B (#5 vs. #12) Game J- 6:00 pm=Third Highest Seeded Team Loser From 1st Round vs. Fourth Highest Seeded Team Loser From 1st Round Thursd ay, April 15th @ Densmore 1 (Host=LSE) Game C - 12:00pm=#6-LSE vs. #11-Norfolk Game G - 3:00pm=#3-LSW vs. Winner of Game C (#6 vs. #11) Thursd ay, April 15th @ Densmore 2 (Host=LSE) Game D - 12:00pm #7-GISH vs. #10-LH Game H - 3:00pm #2-Bergan vs. Winner of Game D (#7 vs. #10) Friday, April 12th @ Den Hartog (Host=LSE) Game K - 12:00pm=Winner of Game E vs. Winner of Game F Game L -- 3:00pm=Winner of Game G vs. Winner of Game H Game M --6:00pm=Winner of Game K vs. Winner of Game L 3:00 - LSW vs Winner of LSE/Norfolk - Densmore 1 | ||
3:00pm | vs. Lincoln East | |
4:00pm | Bus Info Leaves:
--
| vs. Lincoln Northeast |
4:00pm | Bus Info Leaves:
--
| vs. Lincoln Northeast |
4:30pm | Bus Info Leaves:
2:15pm
| vs. Papillion-La Vista South |
5:00pm |
(Date Changed to 04-12-21) | vs. Omaha Skutt Catholic |
5:00pm |
(Date Changed to 04-12-21) | vs. Omaha Skutt Catholic |
Time | Event | Details |
---|---|---|
12:00pm | vs. Multiple Schools.. Thursd ay, April 15th @ Den Hartog (Host=LNS) Game A - 12:00 pm=#8-Kearney vs. #9-LNS Game E - 3:00pm=#1-LE vs. Winner of Game A (#8 vs. #9) Game I- 6:00 pm=First Highest Seeded Team Loser From 1st Round vs. Second Highest Seeded Team Loser From 1st Round Thursday, April 15th @ Sherman (Host=LNE) Game B - 12:00pm #5-Columbus vs. #12-LNE Game F - 3:00pm=#4-Pius X vs. Winner of Game B (#5 vs. #12) Game J- 6:00 pm=Third Highest Seeded Team Loser From 1st Round vs. Fourth Highest Seeded Team Loser From 1st Round Thursd ay, April 15th @ Densmore 1 (Host=LSE) Game C - 12:00pm=#6-LSE vs. #11-Norfolk Game G - 3:00pm=#3-LSW vs. Winner of Game C (#6 vs. #11) Thursday, April 15th @ Densmore 2 (Host=LSE) Game D - 12:00pm #7-GISH vs. #10-LH Game H - 3:00pm #2-Bergan vs. Winner of Game D (#7 vs. #10) Friday, April 12th @ Den Hartog (Host=LSE) Game K - 12:00pm=Winner of Game E vs. Winner of Game F Game L -- 3:00pm=Winner of Game G vs. Winner of Game H Game M --6:00pm=Winner of Game K vs. Winner of Game L 3:00 - LSW vs Bergan | |
Thursd ay, April 15th @ Den Hartog (Host=LNS) Game A - 12:00 pm=#8-Kearney vs. #9-LNS Game E - 3:00pm=#1-LE vs. Winner of Game A (#8 vs. #9) Game I- 6:00 pm=First Highest Seeded Team Loser From 1st Round vs. Second Highest Seeded Team Loser From 1st Round Thursday, April 15th @ Sherman (Host=LNE) Game B - 12:00pm #5-Columbus vs. #12-LNE Game F - 3:00pm=#4-Pius X vs. Winner of Game B (#5 vs. #12) Game J- 6:00 pm=Third Highest Seeded Team Loser From 1st Round vs. Fourth Highest Seeded Team Loser From 1st Round Thursd ay, April 15th @ Densmore 1 (Host=LSE) Game C - 12:00pm=#6-LSE vs. #11-Norfolk Game G - 3:00pm=#3-LSW vs. Winner of Game C (#6 vs. #11) Thursday, April 15th @ Densmore 2 (Host=LSE) Game D - 12:00pm #7-GISH vs. #10-LH Game H - 3:00pm #2-Bergan vs. Winner of Game D (#7 vs. #10) Friday, April 12th @ Den Hartog (Host=LSE) Game K - 12:00pm=Winner of Game E vs. Winner of Game F Game L -- 3:00pm=Winner of Game G vs. Winner of Game H Game M --6:00pm=Winner of Game K vs. Winner of Game L 3:00 - LSW vs Bergan | ||
12:30pm | Bus Info Leaves:
9:30am
| vs. Multiple Schools.. @ Fremont Senior High School(2021_pat_murphy_schedule_of_events.pdf) |
(2021_pat_murphy_schedule_of_events.pdf) | ||
4:00pm |
LSW Track
| |
5:00pm |
(Rescheduled to 04-17-21) | vs. Lincoln North Star |
5:00pm | vs. Lincoln North Star | |
6:30pm | vs. Lincoln North Star |
Time | Event | Details |
---|---|---|
TBD | vs. Multiple Schools..
@ TBD
| |
9:30am |
LSW Track
| |
10:00am | Bus Info Leaves:
7:00am
| vs. Grand Island Senior High
LSW's 9th Grade |
LSW's 9th Grade | ||
10:00am | vs. Multiple Schools.. Speedway Fields 4 & 5 | |
Speedway Fields 4 & 5 | ||
12:00pm |
(Rescheduled from 04-17-21) | vs. Lincoln North Star |
2:30 Running Events