Home
Away
Time | Event | Details |
---|---|---|
6:30am- 7:15am | Pink Panther Tryouts | |
Pink Panther Tryouts | ||
9:30am | vs. Multiple Schools.. | |
3:40pm- 6:00pm | Girls | |
Girls | ||
3:40pm- 5:00pm | Practice | |
Practice | ||
3:45pm- 5:30pm | Reserves (East Courts) | |
Reserves (East Courts) | ||
3:45pm- 5:45pm | Practice JV/Varsity (West Courts) | |
Practice JV/Varsity (West Courts) | ||
3:45pm- 4:15pm | Tryouts | |
Tryouts | ||
3:45pm- 6:00pm | Boys | |
Boys | ||
4:00pm- 8:00pm | Club Practice | |
Club Practice | ||
4:00pm |
(Rescheduled to 04-12-21) | vs. Columbus Discoverers |
4:00pm |
(Rescheduled from 04-12-21) | vs. Columbus Discoverers |
4:00pm |
(Rescheduled from 03-23-21) | vs. Columbus Discoverers
@ CHS
|
4:00pm |
(Rescheduled from 03-23-21) | vs. Columbus Discoverers |
4:30pm | vs. Lincoln Southeast
@ Densmore Baseball Field #2
| |
4:30pm | vs. Lincoln Southeast | |
5:00pm | vs. Lincoln Pius X | |
5:15pm- 6:30pm | Practice | |
Practice | ||
5:30pm- 7:15pm | Parent Engagement Presentation | |
Parent Engagement Presentation | ||
5:45pm | vs. Lincoln Pius X | |
6:00pm- 7:00pm |
203B
Theatre Booster Meeting | |
Theatre Booster Meeting | ||
6:30pm | vs. Lincoln Southeast
@ Densmore Baseball Field #2
| |
6:30pm | vs. Lincoln Pius X | |
7:30pm | vs. Lincoln Pius X |
Time | Event | Details |
---|---|---|
6:30am- 7:15am | Pink Panther Tryouts | |
Pink Panther Tryouts | ||
8:00am- 3:30pm | Pre-ACT Makeup Day | |
Pre-ACT Makeup Day | ||
2:00pm | Multiple Schools.. vs. Norfolk Junior
@ Norfolk High School Track
| |
3:40pm- 6:00pm | Girls | |
Girls | ||
3:40pm- 5:00pm | Practice | |
Practice | ||
3:45pm- 5:00pm | Practice | |
Practice | ||
3:45pm- 5:00pm | Try-outs | |
Try-outs | ||
3:45pm- 4:15pm | Tryouts | |
Tryouts | ||
3:45pm- 6:00pm | Boys | |
Boys | ||
4:00pm- 8:00pm | Club Practice | |
Club Practice | ||
4:00pm | vs. Fremont
@ Fremont High School
| |
4:00pm | vs. Fremont |
Time | Event | Details |
---|---|---|
6:30am- 7:15am | Pink Panther Tryouts | |
Pink Panther Tryouts | ||
7:00am- 8:00am | National Spring Collegiate Signing Day | |
National Spring Collegiate Signing Day | ||
3:40pm- 6:00pm | Girls | |
Girls | ||
3:45pm- 4:15pm | Tryouts | |
Tryouts | ||
3:45pm- 6:00pm | Boys | |
Boys | ||
4:00pm- 5:30pm | JV/Varsity - (West Courts) & Reserves (East Courts) | |
JV/Varsity - (West Courts) & Reserves (East Courts) |
Time | Event | Details |
---|---|---|
9:00am | vs. Multiple Schools..
@ York Country Club
| |
9:30am | vs. Multiple Schools.. | |
10:00am | vs. Multiple Schools.. | |
12:00pm | vs. Multiple Schools..
@ TBD
Thursday, April 15th @ Den Hartog (Host=LNS) Game A - 12:00 pm=#8-Kearney vs. #9-LNS Game E - 3:00pm=#1-LE vs. Winner of Game A (#8 vs. #9) Game I- 6:00 pm=First Highest Seeded Team Loser From 1st Round vs. Second Highest Seeded Team Loser From 1st Round Thursday, April 15th @ Sherman (Host=LNE) Game B - 12:00pm #5-Columbus vs. #12-LNE Game F - 3:00pm=#4-Pius X vs. Winner of Game B (#5 vs. #12) Game J- 6:00 pm=Third Highest Seeded Team Loser From 1st Round vs. Fourth Highest Seeded Team Loser From 1st Round Thursd ay, April 15th @ Densmore 1 (Host=LSE) Game C - 12:00pm=#6-LSE vs. #11-Norfolk Game G - 3:00pm=#3-LSW vs. Winner of Game C (#6 vs. #11) Thursd ay, April 15th @ Densmore 2 (Host=LSE) Game D - 12:00pm #7-GISH vs. #10-LH Game H - 3:00pm #2-Bergan vs. Winner of Game D (#7 vs. #10) Friday, April 12th @ Den Hartog (Host=LSE) Game K - 12:00pm=Winner of Game E vs. Winner of Game F Game L -- 3:00pm=Winner of Game G vs. Winner of Game H Game M --6:00pm=Winner of Game K vs. Winner of Game L | |
Thursday, April 15th @ Den Hartog (Host=LNS) Game A - 12:00 pm=#8-Kearney vs. #9-LNS Game E - 3:00pm=#1-LE vs. Winner of Game A (#8 vs. #9) Game I- 6:00 pm=First Highest Seeded Team Loser From 1st Round vs. Second Highest Seeded Team Loser From 1st Round Thursday, April 15th @ Sherman (Host=LNE) Game B - 12:00pm #5-Columbus vs. #12-LNE Game F - 3:00pm=#4-Pius X vs. Winner of Game B (#5 vs. #12) Game J- 6:00 pm=Third Highest Seeded Team Loser From 1st Round vs. Fourth Highest Seeded Team Loser From 1st Round Thursd ay, April 15th @ Densmore 1 (Host=LSE) Game C - 12:00pm=#6-LSE vs. #11-Norfolk Game G - 3:00pm=#3-LSW vs. Winner of Game C (#6 vs. #11) Thursd ay, April 15th @ Densmore 2 (Host=LSE) Game D - 12:00pm #7-GISH vs. #10-LH Game H - 3:00pm #2-Bergan vs. Winner of Game D (#7 vs. #10) Friday, April 12th @ Den Hartog (Host=LSE) Game K - 12:00pm=Winner of Game E vs. Winner of Game F Game L -- 3:00pm=Winner of Game G vs. Winner of Game H Game M --6:00pm=Winner of Game K vs. Winner of Game L | ||
2:45pm | vs. Multiple Schools..
@ Pawnee Park - Memorial Stadium
Fremont - girls only | |
Fremont - girls only | ||
2:56pm- 3:25pm | Early College Help Sessions | |
Early College Help Sessions | ||
3:40pm- 6:00pm | Girls | |
Girls | ||
3:40pm- 5:00pm | Practice | |
Practice | ||
3:45pm- 5:15pm | Boys | |
Boys | ||
4:00pm- 8:00pm | Club Practice | |
Club Practice | ||
5:00pm | vs. Kearney Bearcats
Parents Night between Varsity/JV Matches | |
Parents Night between Varsity/JV Matches | ||
5:15pm | vs. Kearney Bearcats | |
6:00pm- 6:30pm | Parent Tryout Meeting (Virtual) | |
Parent Tryout Meeting (Virtual) | ||
6:30pm | vs. Kearney Bearcats | |
7:00pm | vs. Kearney Bearcats |
Time | Event | Details |
---|---|---|
Shell & Chairs & Piano - DMC Set up | ||
Shell & Chairs & Piano - DMC Set up | ||
Jr. High Speech @ Omaha Marian Tournament | ||
Jr. High Speech @ Omaha Marian Tournament | ||
TBD | vs. Fremont
@ Fremont High School
| |
12:00pm | vs. Multiple Schools.. Thursd ay, April 15th @ Den Hartog (Host=LNS) Game A - 12:00 pm=#8-Kearney vs. #9-LNS Game E - 3:00pm=#1-LE vs. Winner of Game A (#8 vs. #9) Game I- 6:00 pm=First Highest Seeded Team Loser From 1st Round vs. Second Highest Seeded Team Loser From 1st Round Thursday, April 15th @ Sherman (Host=LNE) Game B - 12:00pm #5-Columbus vs. #12-LNE Game F - 3:00pm=#4-Pius X vs. Winner of Game B (#5 vs. #12) Game J- 6:00 pm=Third Highest Seeded Team Loser From 1st Round vs. Fourth Highest Seeded Team Loser From 1st Round Thursd ay, April 15th @ Densmore 1 (Host=LSE) Game C - 12:00pm=#6-LSE vs. #11-Norfolk Game G - 3:00pm=#3-LSW vs. Winner of Game C (#6 vs. #11) Thursday, April 15th @ Densmore 2 (Host=LSE) Game D - 12:00pm #7-GISH vs. #10-LH Game H - 3:00pm #2-Bergan vs. Winner of Game D (#7 vs. #10) Friday, April 12th @ Den Hartog (Host=LSE) Game K - 12:00pm=Winner of Game E vs. Winner of Game F Game L -- 3:00pm=Winner of Game G vs. Winner of Game H Game M --6:00pm=Winner of Game K vs. Winner of Game L | |
Thursd ay, April 15th @ Den Hartog (Host=LNS) Game A - 12:00 pm=#8-Kearney vs. #9-LNS Game E - 3:00pm=#1-LE vs. Winner of Game A (#8 vs. #9) Game I- 6:00 pm=First Highest Seeded Team Loser From 1st Round vs. Second Highest Seeded Team Loser From 1st Round Thursday, April 15th @ Sherman (Host=LNE) Game B - 12:00pm #5-Columbus vs. #12-LNE Game F - 3:00pm=#4-Pius X vs. Winner of Game B (#5 vs. #12) Game J- 6:00 pm=Third Highest Seeded Team Loser From 1st Round vs. Fourth Highest Seeded Team Loser From 1st Round Thursd ay, April 15th @ Densmore 1 (Host=LSE) Game C - 12:00pm=#6-LSE vs. #11-Norfolk Game G - 3:00pm=#3-LSW vs. Winner of Game C (#6 vs. #11) Thursday, April 15th @ Densmore 2 (Host=LSE) Game D - 12:00pm #7-GISH vs. #10-LH Game H - 3:00pm #2-Bergan vs. Winner of Game D (#7 vs. #10) Friday, April 12th @ Den Hartog (Host=LSE) Game K - 12:00pm=Winner of Game E vs. Winner of Game F Game L -- 3:00pm=Winner of Game G vs. Winner of Game H Game M --6:00pm=Winner of Game K vs. Winner of Game L | ||
12:30pm | vs. Multiple Schools.. @ Fremont Senior High School(2021_pat_murphy_schedule_of_events.pdf) | |
(2021_pat_murphy_schedule_of_events.pdf) | ||
2:56pm- 3:25pm | Early College Help Sessions | |
Early College Help Sessions | ||
3:40pm- 6:00pm | Girls | |
Girls | ||
3:45pm- 5:30pm | Reserves (East Courts) | |
Reserves (East Courts) | ||
3:45pm- 5:45pm | Practice JV/Varsity (West Courts) | |
Practice JV/Varsity (West Courts) | ||
5:00pm |
(Postponed to 04-30-21) | vs. Columbus Discoverers |
7:00pm |
(Postponed to 04-30-21) | vs. Columbus Discoverers |
Time | Event | Details |
---|---|---|
(Cancelled) | Jr. High Band @ Norfolk Jr. High Instrumental Music Festival | |
Jr. High Band @ Norfolk Jr. High Instrumental Music Festival | ||
TBD | vs. Multiple Schools..
@ TBD
| |
Shell & Chairs & Piano - DMC Set up | ||
Shell & Chairs & Piano - DMC Set up | ||
Jr. High Speech @ Wayne Tournament | ||
Jr. High Speech @ Wayne Tournament | ||
10:00am |
(Rescheduled from 04-17-21) | vs. Lincoln Southeast |
10:00am |
(Rescheduled from 04-17-21) | vs. Lincoln Southeast |
10:00am- 11:30am | Club practice | |
Club practice |
Time | Event | Details |
---|---|---|
Shell & Chairs & Piano - DMC Set up | ||
Shell & Chairs & Piano - DMC Set up | ||
1:00pm- 2:30pm |
(Cancelled) | Club Practice |
Club Practice |